Saga Rodu Stingów (Gra o Tron) – Dramatis Personae

e005d0_5452366

Tutaj będę w miarę regularnie wrzucał bohaterów jacy przewijają się przez naszą kampanię “Pieśń Lodu i Ognia RPG”. oraz uzupełniał ich opis o ważniejsze wydarzenia.

Coat_of_Arms_of_Vidzy

RODZINA STINGÓW

Ród Stingów powstał podczas Podboju Aegona. Wtedy doszło do rozłamu w rodzie Beesburych, i tak praprzodek dzisiejszych Stingów obrał nowe nazwisko. Rywalizacja i zła krew pomiędzy tymi dwoma rodami trwa do dnia dzisiejszego.

Ich ziemie nie są zbyt duże. Ród rezyduje w twierdzy Ul otoczonej dużymi łąkami, w której przebywa dobrze wyszkolony garnizon oraz 20 zaprawionych w boju kawalerzystów. W twierdzy znajduje się też Sept, a niedaleko znajdują się trzy małe wsie, Pszczółka, Zieleniec i Miodek.

Trochę dalej znajduje się duża wieś Barć (około 250-300 mieszkańców), która słynie z produkcji wyśmienitego miodu. Nie jest tajemnicą, że o tytuł najlepszego miodu w Siedmiu Królestwach rywalizują ze sobą Stingowie i Beesbury’owie.

Od jakiegoś czasu w okolicy zaczęły się nasilać napady bandytów. Problem jest o tyle duży, że Stingowie postanowili ogień zwalczać ogniem, i stworzyli oddział złożony z pojmanych łotrów, zbójów, okolicznych wioskowych brutalów i zabijaków, oraz przestępców których zwabiła wizja darowania im win. Nie wszyscy są z tego zadowoleni. Plotki mówią, że za atakami bandytów stoi Ród Beesbury.

Ród Stingów w herbie ma złotą pszczołę na czerwonym tle, a ich zawołanie rodowe to “Żądlimy do końca!”.

LORD WALTER STING

lord

Lord Walter Sting to 40-letni mężczyzna oraz głowa rodziny Stingów. Został Lordem, gdy 10 lat temu podczas Rebelii Roberta zginał jego ojciec. Jak inne rody z Reach, tak i ród Stingów walczył wtedy po stronie szalonego króla.

Lord Walter Sting to człowiek pełen pasji. Kocha walkę i kobiety, i jak się mówi, któraś z tych jego pasji zapędzi go kiedyś do grobu. Złośliwcy za jego plecami mówią, że ma więcej bękartów, niż król Robert Baratheon.

Lord wypełnia jednak swoje obowiązki. Tak jak chciał jego ojciec, pojął za żonę niezbyt urodziwą Melissę Florent. Ze związku narodził się syn Alistair Sting, który zdecydowanie więcej cech odziedziczył po ojcu, niż po matce. Niestety pewnego dnia wydarzył się wypadek i Lady Melissa wypadła z okna twierdzy. Ród Beesbury ma jednak całkiem inną teorię na temat tego, czy faktycznie to był wypadek.

Walter Sting jednak nie próżnował i dosyć szybko znalazł sobie drugą żonę, Myrcellę Tarly. Ma z nią dwoje dzieci, Randylla i Alyssę.

LADY MYRCELLA STING

lady

Myrcella Tarly kiedy miała 14 lat wyszła za mąż za Waltera Stinga, i została jego drugą żoną. Od tamtej pory minęło 16 lat, a ona obdarzyła Waltera dwójką zdrowych dzieci.

To miła i pełna ciepła kobieta, jednak trudno jej znosić ciągłe wyskoki męża. Dlatego też, pomimo dobrego charakteru, bardzo chłodno odnosi się do wszelkich Flowersów w okolicy. Chciałaby też, by to jej syn był dziedzicem Stingów, a nie jej pasierb.

SIR ALISTAIR STING

alistair

Sir Alistair Sting to wykapany ojciec, który wiele cech odziedziczył po Walterze (za wyjątkiem chyba nadmiernej miłości do wszelkich kobiet). Wiele się po nim oczekuje, jako po przyszłym dziedzicu.

Był giermkiem Sir Frederica Appletona, trzy lata temu został jednak pasowany na rycerza. Wówczas to zmienił też swój herb na złotą pszczołę na zielonym tle, który to miał symbolizować jego oddanie nie tylko dla rodziny, ale też dla Reach.

Obecnie ma 20 lat i ojciec szuka dla niego dobrej partii. Jednak sir Alistairowi najwyraźniej nie spieszno mu do ożenku.

RANDYLL STING

randyll

Bycie drugim synem, zwłaszcza pochodzącym od innej matki niż pierworodny dziedzic, jest pewnym brzemieniem dla 15-letniego Randylla. Dlatego często postępuje pochopnie i ryzykownie, by pokazać innym, że należy się z nim liczyć.

Imię dostał na cześć Randylla Turly, i jeżeli wierzyć, że wraz z imieniem kształtuje się charakter, być może wyrasta kolejny doskonały wojownik.

ALYSSA STING

młoda

Alyssa Sting to najmłodsze dziecko Lorda Waltera i jego jedyna córka. Ta 12-letnia dziewczynka jest pełna życia i życzliwości, i wszyscy w Ulu ją kochają. Mały promyk który przynosi wiele radości.

SEPTON FILIP STING

Filip

Filip Sting jako starszy brat Waltera powinien zostać głową rodu. Ale Walter i Filip są tak różni, jak Robert i Stannis. Filip wybrał służbę dla Siedmiu i zrzekł się swoich praw do Ula. Dalej jednak wspiera brata swoimi radami.

JASON STING (POSTAĆ GRACZA)

Jason

Jason to ponad 60-letni mężczyzna, miłośnik trunków, kasztelan Ula i wuj Waltera Stinga. Trochę gburowaty, trochę sarkastyczny, ale rodzinę wspiera całym sercem.

Nie należy jednak dać się zwieść, to szczwany lis o bystrym umyśle. Również jest bardzo dobrym i zwinnym wojownikiem, co moze zaskoczyć jego przeciwników. Niestety, nigdy się nie ożenił, i ponoć nie posiada żadnych potomków.

MAESTER DONAL (POSTAĆ GRACZA)

Donal

Maester Donal był kiedyś rycerzem i nosił nazwisko Crook (herbu kość do gry na czarno-białej szachownicy). Walczył po stronie szalonego króla i pod koniec wojny został ciężko ranny. Do dzisiaj kuleje, a jego oszpecona twarz nie posiada jednego oka.

Rodzina Crooków mieszkająca w Królewskiej Przystani nie złożyła nigdy hołdu Robertowi. Większość z nich uciekła, inni zostali skazani na śmierć. Kiedy sir Donal powrócił na rodzinne włości, okazało się, że najlepiej będzie, jeżeli sam też zniknie. Udał się do Cytadeli w poszukiwaniu rożnych odpowiedzi… Ale wyszedł po 10 latach z własnym łańcuchem i został przydzielony do Ula, gdzie ma teraz służyć Stingom.

BRANT FLOWERS (POSTAĆ GRACZA)

brant

Brant Flowers to tak naprawdę najstarszy syn Waltera… i jego bękart. Kiedy zakończyła się wojna, Lord Walter Sting przygarnął młodego chłopaka i dał mu posadę psiarczyka.

Brant jednak skrywa pewien sekret. Jest Wargiem, czyli człowiekiem potrafiącym wchodzić w ciało zwierzęcia i przejmować nad nim kontrolę. Tym zwierzakiem jest Kieł, jego bardzo wierny ogar.

SIR JOHN EGERTON (POSTAĆ GRACZA)

john

Sir John Egerton walczył po stronie szalonego króla. I pozostał mu wierny nawet wtedy, kiedy ród Egertona przeszła na stronę Roberta. Spowodowało to, ze ten rycerz nie był już mile widziany w rodzinnych stronach. musiał po wojnie ruszyć na szlak. Zmienił wtedy też swój rodzinny herb, zielono-białą szachownice, na zielono-czarną szachownicę.

10 lat po wojnie odwiedził Lorda Waltera Stinga, swojego dawnego druha z pola walki, i złożył mu hołd.

John to wysoki i dobrze zbudowany mężczyzna, który bez problemu walczy dwuręcznym mieczem, i to trzymając go w jednej ręce.

KONIUSZY KARL

karl

Rubaszny, przyjazny mężczyzna z lekkim piwnym brzuszkiem, 40 lat. Dawniej zajmował się też psiarnią i innymi zwierzętami. Potem dostał na ucznia Branta. Odkąd odpowiedzialność za psy i kruki spadła na barki Flowersa, zajmuje się już tylko końmi. Poniekąd można go też uznać za weterynarza. Pogodny gość o pokojowym usposobieniu, ale potrafi być surowy gdy się zdenerwuje. Ma żonę i dziesięcioletnią córkę (obie pracują w kuchni). Brant przezywa koniuszego wujaszkiem i pozostaje w dobrych stosunkach z nim i jego rodziną. Córka koniuszego traktuje go jak starszego brata i często namawia go na jakieś zabawy, albo biega po twierdzy wraz z Kłem (podobnie jak Alyssa, choć lady rzadziej ma ku temu okazję).

MYŚLIWY FRANZ

franz

Chorobliwie ambitny i zakompleksiony mężczyzna w wieku Branta. Jest zbrojnym z garnizonu lorda Waltera, ale z uwagi na jego zdolności dostał także rolę myśliwego. Potrafi zakładać wnyki, tropić i oprawiać zwierzynę. Służba plotkuje, że to kłusownik, który uciekł tu przed prawem albo bękart jakiegoś lorda z dalekich stron. Jeszcze inni że to syn któregoś z tych bandziorów, co regularnie napadają na Barć i okolice. Nikt nie wie jak jest naprawdę, Franz z nikim nie rozmawia o swojej przeszłości. Po prostu zaciągnął się do garnizonu parę lat temu, przybył tu z północy. Liczy, że namówi kiedyś sir Alistaira by wziął go na giermka i że szybko zasłuży na własny rycerski pas. Podlizuje się rodzinie lorda, szczególnie Stingowi i jego dziedzicowi. Kiedy tego chce, potrafi być wyjątkowo szarmancki i czarujący. Za to nisko urodzonym uparcie zatruwa życie lecząc swoje kompleksy. Gardzi Brantem (i innymi Flowersami w okolicy) – poniża go przy każdej okazji. Nieraz doszło między nimi do bijatyki. Brant go nie cierpi, zaś Franz znalazł sobie hobby w uprzykrzaniu życia Flowersowi. Mało kto ze służby lubi Franza, ale jest on faworytem lorda i przyjacielem dziedzica, więc nikt się nie skarży. Poza tym obowiązki wykonuje dobrze.

MISTRZ MIECZA RODERYK

Roderyk

Niewiele wiadomo o Roderyku, oprócz tego, że to doskonały wojownik oddany Lordowi Stingowi. Mimo młodego wieku, został nie tylko mistrzem miecza w Ulu, ale też dowódcą garnizonu.

Zawsze cichy, spokojny i skromny. Do wszystkich zwraca się z należytym szacunkiem. Wiele panien wodzi za nim swoim wzrokiem, ale on najwyraźniej nie zwraca na to uwagi.

SŁUŻĄCA REBEKA

rebeka

Dwa miesiące temu rodzina Rebeki przybyła do Pszczółki. Niestety, nie minął miesiąc, i zostali oni zabici podczas napadu. Zdruzgotana osierocona dziewczyna zwróciła się o pomoc do Lorda Stinga, a jego urzekła jej uroda. Rebeka dostała posadę służącej i pomocnicy kucharki, ale służba szepcze, że tak naprawdę chodzi o to, że “Żądło zapyli kolejny kwiatuszek”.

2 thoughts on “Saga Rodu Stingów (Gra o Tron) – Dramatis Personae

  1. Shockwave

    Skąd, poza deviantartem, wygrzebujecie grafiki? Bo wachlarz jest na tyle duży, że nie wygląda na zwykłe przeszukiwanie Google Image.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *