Graj Fetyszem – Furry

furry_ratio_by_iareninja

Ostatnio było futanari, teraz pora na kolejną część przeglądu fetyszów nerdów. Dzisiaj na tapetę idzie furry.

Fetyszofurryści erpegowi mają ogólnie lepiej niż miłośnicy pań z dodatkowym ciężarem, czy miłośniczki yaoi. Jest szansa, że grupa furrystów się zbierze, i będą razem wspólnie oddawać się rzucaniu kośćmi, odgrywaniu, i yiffowaniu w jednym z furry erpegów. Najsławniejszym przedstawiciel jest tutaj chyba “Albedo RPG”, którego recenzja była zamieszczona w “Magii i Mieczu” (nr 41/42). Inny klasyczny przedstawiciel, to “Usagi Yojimbo RPG”, albo “Teenage Mutant Ninja Turtles & Other Strangeness” (system trochę niesławny, bo w pierwszej edycji nasze zmutowane zwierzaki mogły nabawić się pedofilii, a i homoseksualizm był chorobą psychiczną) . Zawsze też można przerobić pod siebie jakiś uniwersalny system, jak “Anima Prime” czy “Savage Worlds”. Albo sięgnąć bo któreś z wymienionych poniżej tytułów:

Shard RPG

Ironclaw

Jadeclaw

Furry Pirates

Ponyfinder

Psia Krew

Oczywiście problemy zaczynają się, kiedy jesteśmy jedynym furrystą w grupie – mamy wtedy ograniczone możliwości. Należy więc zrobić rekonesans, by zapoznać ewentualne systemy z możliwością grania futrzakiem. A później namówić MG by prowadził właśnie te systemy.

Cyberpunkowe systemy – Teoretycznie większość systemów cyberpunkowych pozwala na grę pół-ludziem, pół-zwierzakiem. Chimery, hybrydy, moreau – nazw wiele, efekt ten sam. Problemem może być to, że większość tych systemów przyjmuje założenie, że hybrydy powstały jako wojskowy bojowy eksperyment. Jednak nie powinno to aż tak stanąć nam na drodze do szczęścia. Systemy te pozwalają też na małe kosmetyczne zmiany ludzi (catgirls and dogboys), jeżeli furry to dla ciebie za dużo.

610_088190_69

Dedeki i okolice – Tu naprawdę nie ma problemu. Sieć pełna jest własnych wersji antropomorficznych zwierzaków do DnD 3.0/3.5, DnD 4.0 oraz Pathfindera (a pewnie lada chwila do DnD 5.0). Albo można zakupić jakiś dodatek, jak np. Fursona.

PZOPDFSUSFURSONAE_500

Exalted – System który daje nam duże możliwości dla każdego nerdowskiego zboczeńca. Fetyszraj. Po pierwsze mamy Lunarów, zmiennokształtnych którzy mają trzy formy – ludzką, zwierzęcą i furrystyczną. Problem może się zacząć, gdy MG nie dopuści nam wybrańców Luny do gry. Na to też się jednak znajdzie sposób – kiedy Lunar pod postacią zwierzęcą spółkuje z ludzką kobietą, a i do Wylda blisko, z takiego związku rodzą się zwierzoludzie (pisałem coś o Fetyszraju?). Taki zwierzoczłek może zostać Solarem.

2e_Lunars___Magnificent_Jaguar_by_kiyo

Crystalicum – Mamy też polski akcent. Gra o której pamiętają tylko najstarsi górale. W tym systemie można było grać kotowatym Ka-Dis lub psowatym Kalb. Zaleta? Cena, 25 złotych na Rebelu.

_bg33233

Hot Chicks RPG – Zły seksistowski system ze złymi paskudnymi ilustracjami i ze złą mechaniką (no dobra, widziałem gorsze mechaniki) doczekał się własnego złego dodatku o furry. Sam tytuł dodatku też jest zły: “Yiffy, Yaoi, and Yahooey!” Ogólnie jeżeli już twój MG to prowadzi, to wiedz, ze coś się dzieje.

61296

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *